Вимоги та рекомендації до оригинал-макетів

ВИМОГИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ОРИГІНАЛ-МАКЕТІВ

Рекомендовані формати файлів

для повністю зверстаний оригінал-макетів: * .indd (зборка у Adobe InDesign. У зборці повинен бути присутнім файл * .idml.

для векторних зображень                              *.ai, *.eps (сборка Adobe Illustrator), ), *.cdr

для растрових зображень                             *.tif, *.eps (Adobe Photoshop).

Якщо Ви впевнені, що все зроблено правильно, то в PDF-форматі. PDF не повинен містити ніяких профілів. Версія PDF не вище 1.4.

(Детальніше про створення PDF в матеріалах: «Налаштування принтера Adobe PDF», «Налаштування параметрів друку InDesign», «Налаштування параметрів друку Illustrator»)

Макети, зроблені в Photoshop і Corel Draw повинні передаватися в друкарню в початковому вигляді з шрифтами, використаними при макетування.

При передачі файлів до друку необхідно вказати розмір готової продукції (післяобрізний формат); наявність і розташування згинів (фальців, бигів); наявність додаткових фарб (яких і де); необхідність лакування; необхідність кольоропроби (формат і для яких IP-адрес).

Файли Microsoft Word, Excel, Power Point, Publisher не можуть бути прийняті в якості оригінал-макету, тому що потребують суттєвого доопрацювання для коректної підготовки до друку. Макети, виготовлені в інших додатках, приймаються після узгодження з дизайнером.

Іменування і розміщення файлів.

Бажано щоб імена відображали послідовність їх розміщення, назви розділів публікації або вміст файлу (Foto_01_03.tif, Firm_logotype.eps, ection_01_Vvedenie.doc).

Всі файли, що відносяться до одного оригінал-макету, повинні бути зібрані в окремій папці. Зборку файлів макета слід проводити за допомогою відповідних команд програм верстки (InDesign: File > Package, QuarkXPress: File > Collect for Output).

Всі використовувані в макеті шрифти поміщаються в папку "Fonts" (або в ту папку, куди їх помістить команда збірки файлів) всередині папки макета.

Контрольна роздруківка

Передаваємий макет може супроводжуватися чорно-білою або кольоровою роздруківкою, підписаною замовником.

Загальні вимоги до макету

Кольорові моделі

Всі використовувані в макеті кольори повинні задаватися в моделі CMYK. Додаткові (Spot) кольори можуть задаватися тільки в разі виготовлення окремих фотоформ під них (в моделі CMYK) або для позначення висічних / біговочних / перфораційних ліній штампа.

Текст

Всі тексти в файлах векторної графіки (* .ai, * .eps, * .cdr) бажано конвертувати в вектора. Якщо це з якихось причин неможливо або небажано, то необхідно передавати використовувані шрифти разом з файлом (див. Вище: Іменування і розміщення файлів).

Колір дрібного тексту і тонких ліній

Для дрібного тексту (менше 8 пунктів), особливо із зарубками, використовуйте один з тріадних кольорів (наприклад 100% чорний) або додатковий (Spot) колір. Якщо дуже потрібно використовувати змішаний колір, то для підвищення чіткості тексту бажано, хоча б один з кольорів (Cyan або Magenta) зробити 100%. Це ж відноситься до фону, на якому розміщується білий текст (виворотка), а також до тонких (менше 0,5 пункту або 0,176 мм) ліній.

Крім того, темні кольори таких елементів макета візуально слабо відрізняються від чисто чорних, що дозволяє використовувати для них просто 100% чорний колір.

Не використовуйте лінії з товщиною менше 0,25 пункту або 0,1 мм (тим більше з атрибутом hairline). Деякі програми визначають hairline як лінію мінімальної товщини. Такі лінії виглядають на роздруківках лазерних принтерів значно більш щільними, ніж виявляться насправді.

Растрові зображення

Кольорові растрові зображення приймаються в колірній моделі CMYK, чорно-білі - Grayscale, штрихові - Bitmap в форматах TIF або EPS DCS. Розмір растрового зображення повинен бути в масштабі 1: 1 (тобто як на сторінці в макеті). Дозвіл кольорових і чорно-білих зображень має бути 250-300 dpi, штрихових - не менше 600 dpi.

Файли не повинні містити міток обріза, приведення і фальцювань (якщо необхідно показати положення фальцювань, використовуйте напрямні), TIFF-файл не повинен містити ніяких додаткових шарів (Layers), шляхів (Paths), каналів (Channels), за винятком колій обтравки (Clipping Path) або контуру обтравки, збереженого в окремому каналі. При конвертації файлів з інших форматів (JPEG, PCX, Kodak Photo CD) та інших колірних моделей (RGB, Indexed Colors, CIE Lab) вся відповідальність за зміну кольорів в зображенні лягає на замовника.

Ці ж вимоги відносяться до зображень, впровадженим в файли векторної графіки. (В CorelDRAW можна скористатися командою Bitmaps / Convert to bitmap вказавши Colors: CMYK, Resolution: 300 dpi, а якщо зображення не прямокутної форми, то включивши опцію Transparent Background).

Сума всіх фарб в заливці насиченого кольору не повинна перевищувати 300%!!!!!

Заливок типу С: 100-М: 100-Y: 100-B: 100 бути не повинно! Така 'плашка "не висохне і віддрукується на зворотному боці лежачого зверху листа.

Детальніше в матеріалі «Перевали за сумою фарб»)

Обрізний формат і вильоти

При виготовленні оригінал-макету повинні бути передбачені вильоти під обріз - не менше 2 мм з усіх боків. Всі важливі деталі (логотип, текст, телефони, ілюстрації) повинні бути розташовані на відстані 3 мм від країв макета і від ліній біга. Для макетів багатосторінкових видань відстань від важливих елементів до краю сторінки - 10-15 мм.

При розміщенні елементів макета, що близько підходять до обріза краю сторінки, необхідно винести їх за край на 2-3 мм для листової продукції (плакати, листівки і т.п.) і на 4-5 мм для Фальц продукції (обкладинки, журнали, буклети ).

(Детальніше в матеріалі «Вильоти»)

Мітки

Мітки різу, приводні мітки, шкали. Для нашої друкарні всі перераховані вище мітки в ваших макетах не потрібні.

(Детальніше в матеріалі «Мітки»)

Обкладинки

Обкладинки під скобу надаються в разворте з вильотами не менше 5 мм.

Обкладинки під биндер надаються в розвороті (товщину корінця необхідно уточнити у технолога) з вильотами не менше 5 мм.

Обкладинки під пружину надаються посторінково з вильотами з усіх боків не менше 3 мм.